NÁVOD DŘEVOPLASTOVÉ PLOTOVKY

SVISLÁ MONTÁŽ PLOTOVEK

INSTALACE PODÉLNÝCH NOSNÍKŮ (*A)

Doporučujeme k montáži nosníky o minimálních rozměrech 60 x 40 x 1,5 mm.

Montáž plotovek na výšku s vrchním i spodním přesahem plotovky maximálně 150 mm. Důležitým bodem je ponechání alespoň 5 mm mezery mezi jednotlivými plotovkami kvůli jejich tepelné roztažitelnosti.

Maximální vertikální rozestup mezi nosníky se doporučuje 780 mm, přičemž pro plotovky dlouhé maximálně 1200 mm lze použít pouze dva nosníky. Pro vyšší plotovky jsou zapotřebí již 3 nosníky.

Tyto nosníky pro plotové pole se upevňují na kovové L příchytky.

K instalaci plotovek využijeme nýty a to ideálně 4,8 x 25 mm se 16 mm hlavou. Pokud bude plotovka montována na nosník pomocí dvou nýtů, je důležité nechat na obou stranách plotovky alespoň 16 mm. Samotné otvory pro nýty je zapotřebí předvrtat vrtákem 5 mm, následně na 7 či 8 mm v plotovce; v nosníku necháme jen 5 mm předvrtání.

Umístění plotovek
Svislý plot
Odsazení nýtů

Dřevoplastové plotovky

VODOROVNÁ MONTÁŽ PLOTOVEK

Při vodorovné instalaci plotovek by délka plotovky ideálně neměla přesáhnout 1500 milimetrů. Pokud tato délka přesáhne 1500 mm, doporučujeme jako středovou podpěru využít nosník o minimálních rozměrech 60 x 40 x 1,5 mm.

Stejně jako u plotovek svislých je důležitým bodem ponechání alespoň 5 mm mezery mezi jednotlivými plotovkami kvůli jejich tepelné roztažitelnosti..

Uchycení plotovek lze provést ke zděnému sloupku, k ocelovému sloupku nebo k betonovému sloupku. Pro uchycení vodorovných plotovek použijeme L příchytky Pilwood na dva šrouby.

Samotné uchycení plotovky k L držáku Pilwood, popřípadě k středovému nosníku je jednoduché. Pro fixaci plotovky využijeme vratový šroub s podložkou M6 x 20 (v naší nabídce je tento šroub vč. podložky a matice). Samotné otvory je důležité předvrtat a to vrtákem o průměru 6 mm.

 

Plotovky vodorovné
Vodorovný plot
Odsazení nýtů

DŮLEŽITÁ PRAVIDLA

  • Nedoporučujeme použít dřevo jako nosnou část plotu. Vlivem postupné degradace dřeva se nejedná o ideální volbu materiálu pro nosnou část.
  • Dřevoplastové plotovky mají vyšší hmotnost jak samotné dřevo (cca o 30%). S tímto faktem je potřeba počítat při návrhu nosných částí.
  • Doporučujeme jako nosný prvek použít zdivo, ocelový sloupek nebo beton
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
Kalkulátor oplocení

Kolik vás bude stát nové oplocení? Spočítejte si plot v naší online kalkulačce. Cenu zjistíte ihned jednoduchým zadáním parametrů.

Spočítat plot
Kalkulátor oplocení